Vánoce, aneb svátky klidu

6. prosince 2014 v 16:06 | Bulley

Přiznejte se, kdo ještě nemá koupené dárky. Nemusíte se stydět, také ještě nemám dárky. Jsem typ člověka který si vše nechává na poslední chvíli. Pokud jste jako já, pak víte co to obnáší.
Před vánoci je vždy všechno dražší, takže to koupíte nejméně o polovinu dražší než kdy jindy. Minulý rok se mi stalo to, že jsem si jako každý rok nechala kupování dárků na poslední chvíli, nevěděla jsem co koupit mamce, jelikož je to milovnice hodinek, tak jsem se jí rozhodla koupit hodinky. Hledala jsem na internetu nějaké pěkné, zajímavé a úplně odlišné od těch co již má. Našla jsem je. Byly opravdu krásné, ale drahé. Přesnou cenu si nepamatuji, ale bylo to cca 700,-. I přes jejich cenu jsem je koupila. Mamce se líbili. Vše bylo v pořádku, do doby než přešly všechny ty svátky. Někdy ke konci ledna jsem hledala dárek k narozenám pro mamku. Když v tom jsem narazila na ty samé hodinky co jsem koupila, měly ale jeden jediný rozdíl a tím byla cena. Hodinky stály 450,-. Což prý údajně byla jejich cena i před vánoci. Takže kdybych je koupila například v listopadu, tak jsem mohla ušetřit. No jo :-D
Ale dárky nejsou jediný problém co nás trápí o vánocích. Také tak milujete pečení cukroví? Já se sestrou ano, ale bohužel každý rok nestíháme. Vše necháváme na poslední chvíli, achjo.. :-D Prosinec je jako každý jiný měsíc, musíte chodit do práce/ školy. Musíte se věnovat všemu čemu se věnujete. To, že se blíží vánoce a konec roku neznamená, že máte volno. Musíte žít tak jak jste žili do teď plus k tomu musíte zvládat pečení, nakupování dárků, velký vánoční úklid, zdobení domu/bytu, shánění stromečku.
Když si to všechno necháte na prosinec tak to musíte zvládnout během 24 dní. A v tu chvíli začíná šílenství. Ráno jdete do školy, přijdete musíte poklidit, pomoct rodičům, pomoct mamince s cukorvím, naučit se do školy na druhý den, a také si nechat trochu času pro sebe. Naši rodiče to také mají těžký. Mamka když má ranní, tak jde se psema v 5 ráno. Na šestou jde do práce, tam se nalítá. Přijde domu pustí se do pečení, když je první pekáč v troubě, začne se věnovat dalším věcem, uklízení, vaření. Když dopeče poslední pekáč, sklidí nádobí, většinou je večer a tak udělá večeři. Pak mi pomůže s věcmi do školy. Poklidí a jde spát. Druhý den vše pokračuje. Tenhle rok je to nejhorší, naši se rozvedli a prodávají byt. Celý rok ho nikdo nechtěl, ale jako naschvál se prodá na konci listopadu. Tudíš nestíháme péct, uklízet či nakupovat. Musíme balit aby jsme co nejdříve vypadly, ale to je jiný příběh.
Když máte vše 24.12 hotové, pak si můžete oddychnout. Vyhráli jste, máte dárky, uklizeno, nazdobeno, napečeno, krásný stromeček. Ale pokud nemáte splněno všechno co máte mít. Pak jste v háji a dostali jste se do nejhorší fáze vánočního šílenství. Ráno se vzbudíte, začnete vyšilovat, že nemáte dárky, v pokoji bordel jako v chlívě. Nikde nevisí ozdoby, napečeno máte, ale tím to končí, cukroví není nazdobené, promazané, nic. :-D Pak nevíte co dříve. Zmatky všude kam se podíváte, máte stále chladnou hlavu.
Nejlepší je na všechno se vykašlat. Vánoce jsou nejkrásnější, ale ne protože se nažerete k prasknutí cukrovím, dostanete hromadu dárků. Ale tím, že projednou myslíte i na ostatní, jste s rodinou, smějete se, zpíváte koledy, jste štastní. I když jsou u nás vždy 24. děsné problémy, tak to beru s klidem, protože nepotřebuji mít všechno to co patří k vánocům. Mně stačí vidět rodinu šťastnou, pohlomadě a užívajíc si každou společnou chvíli. Motám tady jablka s hruškami, ale co jsem chtěla říct tímto článkem? ..
Užívejte si prosinec, je to poslední měsíc v roce. Hoďte za hlavu vše co se stalo. To je minulost, nikam nechvátejte, nešílejte kvůli tomu, že nemáte dárky. V klidu si pokliďte pokoj ať má vaše mamka o alespoň jednu místnost na uklízení méně. Vyzdobte si ji třeba i jen světýlky a ničím jiným. Bavte se u toho. Pomozte mamce péct, ve více lidech se to lépe táhne, čím více vás na to bude tím rychleji to bude. Nedělejte zbytečně hodně cukorví, pokud to tedy nechcete prodávat, v tom případě pečte toho hodně. Ale pokud pečete jen, že vás to baví, že to je kvůli vánoců, že je to pro rodinu. Tak udělejte jen tolik kolik potřebujete, nepřehánějte to. Rodina na vás nebude naštvaní když budete mít místo 10 druhů třeba jen 3 druhy cukroví. Uvolněte se. Nechte to plynout. Jdete ven? Pak se můžete jít podívat do města, třeba jen tak nezávazně narazíte na dárek pro někoho. Nic nedělejte ve špěchu nebo nátlaku. Užíte si chvilky pohody s rodinou, přátely. Ti co vše stihli ještě před prosincem to mají jednoduší, nemusí se vůbec o nic starat. Užívejte si, nechvátejte vše dopadne dobře, když to budete řešit s chladnou hlavou.
Přeji všem poklidný prosinec, doufám, že jste si užili včerejší čerty. A nikoho z vás neodnesli. U nás jako každý rok skoro nic nebylo, ale přemlouvám doma aby jsme jeli příští týden do Kaplice, tam jsou boží čerti co přijíždí z Rakouska. Vypadá to, že pojedeme. To je asi vše co jsem chtěla sdělit. Snad se vám tenhle zmatený článek bude líbit. Omlouvám se za chyby, pokud nějaké jsou. O:-)
.. Jak vy vnímáte prosinec a období vánoc?
Necháváte si vše na poslední chvíli?
Děláte doma velký vánoční úklid?
Pojedete také někdo do Kaplic, nebo bylo u vás pořádné vzrůšo s čerty?
♥xoxo♥
- Bulley
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Caseytaide Caseytaide | E-mail | Web | 22. září 2017 v 15:48 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Show more!</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama